Адвокаційна кампанія «Розробка концепції розвитку велоінфраструктури Ніжина»

Хто?

Молодіжна рада Ніжинської територіальної громади

Де?

Ніжинська територіальна громада, Чернігівська область

Що вирішують?

У 2021 році Ніжинська молодіжна рада взяла участь у конкурсі ідей адвокаційних кампаній. В пошуках актуальної теми для громади, вони згадали про численні ДТП з велосипедистами, викликані відсутністю інфраструктури та низькою обізнаністю про правила безпечного руху. Багато мешканців користувалися велосипедами, тому рада вирішила взятися за цю проблему і вирішити її.

А як?

У лютому 2021 року представники молодіжної ради пройшли навчання з адвокації, організоване ГО “Молодіжна платформа”. Після навчання організатори оголосили конкурс на підтримку адвокаційних кампаній. Команда молодіжної ради обрала для адвокації розвиток велоінфраструктури, оскільки велотранспорт користується популярністю серед мешканців, а інфраструктури, окрім велопарковок, практично не було. 

Під час роботи над темою з'ясувалося, що велоінфраструктура — це не лише велодоріжки й парковки, а комплексна система. Команда прагнула створити повноцінну концепцію, але через обмеженість гранту до двох місяців, це було складно. Проте, встигли розпочати роботу.

В рамках адвокаційної кампанії провели опитування серед понад 300 мешканців, організували майстер-класи з виготовлення світловідбиваючих елементів (флікерів), під час яких виготовили близько тисячі флікерів. Цю ініціативу підхопили навчальні заклади, які досі проводять майстер-класи. Для підвищення обізнаності щодо безпеки руху запросили працівників поліції на інформаційні зустрічі, налагодили комунікацію з місцевою владою та депутатами, ініціювали створення робочої групи. 

З початком повномасштабної війни ініціатива призупинилася, але пізніше відновилася з ініціативи міської ради. Були залучені експерти для розробки велоконцепції. Провели нове дослідження, SWOT-аналіз і створили інтерактивну мапу, де мешканці могли вказати місця для велостоянок, велопарковок чи інших необхідних об'єктів. Молодіжна рада активно брала участь у всіх етапах процесу й залучала до цього молодь. 

Зібрані дані стали основою концепції розвитку велоінфраструктури. Хоча міська рада не має можливості повністю профінансувати всі заходи, є домовленість про часткову підтримку проєктів з місцевого бюджету. Молодіжна рада продовжує шукати додаткові ресурси для реалізації концепції.

Що вийшло?

Молоді вдалося налагодити ефективну комунікацію з усіма зацікавленими сторонами та створити основу для змін. Результатом цієї співпраці став прийнятий міською владою довгостроковий стратегічний документ, що передбачає план розвитку велоінфраструктури на 20 років. Історія на цьому не завершилась: молодіжна рада посилила свій вплив у громаді. Сьогодні влада не лише готова співпрацювати щодо реалізації концепції, але й регулярно запрошує молодь до робочих груп з питань благоустрою, ремонту доріг, соціальних послуг та інших важливих тем.

Ініціативу підтримали: Програма USAID “Мріємо та діємо”

Цей матеріал став можливим завдяки щирій підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст цього матеріалу є відповідальністю IREX і необов'язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.