Протидія дискримінації. Gender balance

Хто?

Ініціативна група молоді громади

Де?

Долинська територіальна громада, Івано-Франківська область

Що вирішують?

Тема гендерної рівності та протидії дискримінації наразі вважається доволі просунутою та трендовою у всьому світі, але при створенні ініціативи, команда звернула увагу, що стреотипне мислення, старі гендерні наративи та гендерна нерівність все ще присутні в громаді

А як?

Команда прийняла рішення впроваджувати проєкт «Gender Balance» і провести серію культурно-освітніх заходів, які сприяли протидії дискримінації в громаді. Вони подали заявку на грантовий конкурс в межах проєкту «Всі різні — Всі свої» програми USAID «Мріємо та діємо». Щоб детальніше зрозуміти ситуацію в громаді, було проведено онлайн-опитування серед молоді, в якому взяли участь понад 100 респондентів. Опитування показало, що 50% осіб так чи інакше стикалися з гендерними стереотипами та дискримінацією. Водночас абсолютна більшість опитуваних погоджувалася, що чоловіки та жінки повинні мати рівні права, а також були зацікавлені дізнатися більше про гендерну рівність

Після підтвердженого успіху проєкту та його актуальності, команда планує масштабувати його та перетворити на постійні лекції та воркшопи для молоді в молодіжному центрі, а також у школах на тему гендерної рівності та протидії дискримінації. 

«Нам пощастило мати гарну співпрацю з місцевим головою та ОМС. Вони завжди на контакті та допомагають втілювати наші ініціативи, якщо бачать, що вони дійсно є актуальними та корисними для громади. Тож не бійтеся звертатися до місцевих депутатів, якщо бачите якусь проблему у вашій громаді, а особливо, коли вже маєте ідеї її вирішення!»

Отримавши результати опитування та заручившись підтримкою органів місцевого самоврядування (ОМС) громади та Управління молоді та спорту, команда почала проводити заходи на базі молодіжного центру «Хижка». В результаті діяльності проєкту центр став хабом гендерної рівності в громаді, де молодь продовжує організовувати соціально-корисні та навчальні заходи. Фокусом проєкту команда обрала подолання дискримінації жінок. Було проведено три тренінги з гендерної рівності, три серії заходів гри «Бути жінкою», яка була неймовірно цікавою для молоді та викликала бурхливі обговорення, а також організували кінопокази-обговорення феміністичних фільмів. Окрім цього, проводилися зустрічі-дискусії з жінками, які працюють на «нетипових» посадах, де учасники могли ставити запитання та дізнаватися більше про їхній вклад та виклики в роботі. За підтримки місцевої влади та шкіл громади, ми змогли розмістити три виставки «Наука — це вона» в одній сільській та двох міських школах. 

Що вийшло?

Команда ми провела 14 заходів для 260 учасників та учасниць , на яких молодь підвищила рівень обізнаності щодо гендерної рівності та показати, як можна протидіяти дискримінації. Проєкт надихнув одну з учасниць створити власний проєкт, спрямований на підвищення обізнаності про маскулінність та її шкідливі прояви. В результаті діяльності проєкту хаб «Хижка» став центром гендерної рівності в громаді, де молодь продовжує організовувати подібні заходи та обговорювати тему гендерної рівності.

Ініціативу підтримали: Програма USAID “Мріємо та діємо”

Цей матеріал став можливим завдяки щирій підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст цього матеріалу є відповідальністю IREX і необов'язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.