Univera — університет в смартфоні

Хто?

Команда вмотивованих студентів під керівництвом Данила Дерменжи, що згодом стала ТОВ «Юнівера»

Де?

м. Одеса, згодом університети по всій Україні

Що вирішують?

У 2018 році, в перші тижні після старту навчання, студенти Національного університету "Одеська політехніка" ділилися своїми враженнями, щодо старту навчання і нового досвіду. В коридорах університету, під час перерв вони обговорювали те, що багато процесів можуть працювати краще, бюрократії та незрозумілих речей може бути менше і університет може стати більш зручним місцем для студентів та студенток.

А як?

Десь на другому семестрі навчання активні студенти подумали: "А давайте створимо застосунок з цифровим розкладом, щоб це було зручно." Вони поділилися цією ідеєю зі студентським самоврядуванням, яке підтримало ініціативу. На той момент бракувало спеціалістів, здатних реалізувати весь функціонал додатку та синхронізувати його з університетськими системами, тому реалізацію ідеї довелося відкласти. У 2019 році ідея знову ожила. З'явилися нові люди з необхідними навичками, і команда вирішила спробувати ще раз. Вони почали брати участь у різних навчаннях і конкурсах для стартапів. В 2021 році вони взяли участь в інкубаторі, де їхній проєкт став одним із лідерів. Команда подала заявку на підтримку від програми USAID "Мріємо та діємо" та отримала фінансування для реалізації свого задуму.

Розпочали з розробки модуля розкладу та функції зміни банку для виплати стипендій, згодом додали функціонал новин університету та пошуку роботи. Першими додаток запустили в 2023 році на початку навчального року в Одеській політехніці, а згодом у ЛНУ імені Івана Франка та МНТУ ім. Юрія Бугая. Команда розробників активно шукала способи, як спростити авторизацію та користування додатком, і тепер авторизація та визначення університету здійснюються за допомогою функції шерингу студентського квитка через портал державних послуг Дія. Після завершення співпраці з "Мріємо та діємо" команда додала ще одну важливу функцію — можливість голосування. Її вже використали кілька великих університетів для виборів. Ця функція дозволяє убезпечити вибори від фальсифікації, адже все відбувається шляхом авторизації в додатку, при цьому зберігається анонімність.

Що вийшло?

Команда створила мобільний застосунок Univera, який став незамінним помічником для студентів. Тепер за допомогою Univera можна легко переглянути розклад університетських занять, змінити банк для виплати стипендії, знайти актуальні вакансії та бути в контексті новин університету. Вибори ректора КПІ ім. Ігоря Сікорського було проведено саме з використанням функціоналу додатку. Загальна явка склала 72,3%. Також цю функцію вже застосували для виборів студентського самоврядування в Національному університеті "Одеська політехніка" та Українському католицькому університеті. Сьогодні до Univera підключено понад 20 університетів з усієї України, і їхня кількість постійно зростає. Хто знає, можливо, твій університет буде наступним!

Ініціативу підтримали: Програма USAID “Мріємо та діємо”

Цей матеріал став можливим завдяки щирій підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст цього матеріалу є відповідальністю IREX і необов'язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.