Відбудова зруйнованих домівок та зміна пріоритетів молодіжної ініціативи в умовах війни

Хто?

Молодіжна  ініціатива громади, згодом молодіжна рада, органи місцевого самоврядування

Де?

Вознесенська територіальна громада, Миколаївська область 

Що вирішують?

Напередодні лютого 2024 року в громаді почала формуватися молодіжна рада. Хоча молодь ще не мала постійного місця для зборів, у них вже було багато ідей та планів для розвитку молодіжного життя в громаді. 

З початком повномасштабного вторгнення Вознесенська громада опинилася під окупацією в перші дні повномасштабного вторгнення, і багато інфраструктурних об'єктів міста було пошкоджено або знищено. Внаслідок бойових дій постраждали близько 700 будинків, також були підірвані два залізничні мости та один автомобільний міст.

А як?

Після деокупації ініціативна молодь громади вирішила створити молодіжний простір. Вони підготували проєкт і кошторис та подали заявку до «Будуємо Україну Разом» (БУР) на створення простору в старій бібліотеці. Простір мав стати місцем для неформальних зустрічей і роботи молодіжної ради. Проєкт отримав фінансування від БУР, але через реалії деокупації та зруйновані будинки в громаді, команда переглянула свої пріоритети і вирішила спрямувати зусилля на відновлення найбільш постраждалих будинків.

Окрім підтримки БУР, команда отримала 50% співфінансування від міської влади. Загальна вартість проєкту склала 1,2 млн грн. До громади приїхали 20 волонтерів з різних регіонів України, які разом з місцевими активістами, владою та підприємцями виконували ремонтні роботи. Протягом 10 днів команда з волонтерів, жителі громади та місцеві майстри працювали разом. 

Крім відновлювальних робіт, молодь організувала освітні заходи, кіноперегляди та обмін досвідом для волонтерів. Також провели благодійний концерт в укритті школи, під час якого вдалося зібрати 105 тис. грн на відновлення будинків. Загальна площа відновленої покрівлі склала 1,2 тис. кв. м. 

Попри три ракетні удари по громаді під час табору, волонтери продовжували працювати, допомагаючи ремонтувати приватні будинки і розбирати завали після нових обстрілів.

Що вийшло?

Команді вдалося відновити близько 1200 квадратних метрів покрівлі на 7 будинках, які зазнали найбільших пошкоджень. Активна молодь, яка ініціювала проєкт, тепер входить до складу молодіжної ради громади та залучає підтримку інших програм для покращення життя молоді. В громаді згодом відкрили два молодіжні простори, на які залучили додаткове фінансування. Таким чином, команді вдалося допомогти постраждалим від війни, активізувати молодіжний волонтерський рух, запустити активну молодіжну раду та відкрити такі необхідні молодіжні простори.

Ініціативу підтримали: Будуємо Україну Разом та Isar Ednannia 

Цей матеріал став можливим завдяки щирій підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст цього матеріалу є відповідальністю IREX і необов'язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.